Nazlı ılıcaka tazminat davası açıldı 18.01.2014
Nazlı ılıcaka tazminat davası açıldı 18.01.2014

Nazlı ılıcaka tazminat davası açıldı 18.01.2014

Nazlı ılıcaka tazminat davası açıldı 18.01.2014

Nazlı ılıcaka tazminat davası açıldı:

28 Şubat davasının müşteki avukatlarından Mustafa Polat, kovulduğu Sabah gazetesindeki köşe yazısında kendisini hedef gösteren Nazlı Ilıcak’a 10 bin liralık tazminat davası açtı.

18 Ocak 2014 Cumartesi 20:00

EROL METİN/ANKARA – 28 Şubat darbe davasının müşteki avukatlarından Mustafa Polat, dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel hakkında “cuntayla işbirliği yaptığı” gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğu için kovulduğu Sabah gazetesindeki köşe yazısında kendisini hedef gösteren Nazlı Ilıcak’a 10 bin liralık tazminat davası açtı. Polat, Erzurum 2. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından işleme konulan dilekçesinde, “Ilıcak’ın şahsına yönelik olarak rencide edici ve küçük düşürücü beyanlarda bulunduğunu, kendisini insafsızlıkla suçladığını” belirtti.

NAZLI ABLA’NIN DÖNÜŞÜMÜ!

    Dava konusu olan köşe yazısında Karargah’taki cuntanın sivil işbirlikçilerine sahip çıkan Nazlı Ilıcak, İmam Hatipli olduğu için kendisi de 28 Şubat mağduru olan Av. Mustafa Polat’a hakaret ederek, “Demirel’i ‘28 Şubat darbesini planlayan kişi’ olarak takdim etmek insafsızlıktır” demişti. Mustafa Polat’ın daha önce de Aydın Doğan ve Koç Holding yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunduğunu hatırlatan Ilıcak, “Bu teşebbüslerinin sonuç getirmeyeceğini hem tahmin ediyor hem de umuyorum. Savcılar Polat’ın aklına uyarsa, zaten kutuplaşmanın azami hadde ulaştığı ülkemiz, tam bir yangın yerine döner” ifadelerini kullanmıştı. Ilıcak ayrıca “28 Şubat’a hiç direnmediği” iddiasıyla merhum Erbakan’a hakaret etmişti. Ilıcak’ın 28 Şubat darbesinin sivil aktörlerinin avukatlığını üstlenmesinin sebebi merak ediliyor.

DEMİREL’İ ÖRNEK ALIYOR

    Her ekrana çıktığında izleyicilere “rüzgar gülünü” hatırlatan Ilıcak, AK Parti’den milletvekilliği adaylığı kabul edilmeyince Başbakan Erdoğan’a düşman kesilmişti. Demirel’in meşhur “Dün dündür, bugün bugündür” tabirini şiar edinen Ilıcak, bu sefer ise geçmişte kavgalı olduğu Aydın Doğan’a yanaşmıştı! Ilıcak, son olarak kendisine fayda sağlayabilir umuduyla Gülen cemaatine göz kırpmıştı. Nitekim Sabah gazetesinden kovulur kovulmaz soluğu Bugün’de almıştı. AK Parti’ye savaş açan Cengiz Çandar’ın güdümündeki “kompleksli yanaşmalarla” birlik olan Ilıcak, PKK’nın eski iki numarası Şemdin Sakık’ın mektuplarını yayınladığı için Akit’e yönelik başlatılan linç kampanyasına imza atmıştı.

Konu ile ilgili olarak Yeni Akit Haberi :

http://www.yeniakit.com.tr/haber/nazli-ilicaka-dava-9725.html

Nazlı ılıcaka tazminat davası açıldı Haberinin Orijinal Metni:

Nazlı ılıcak'a dava. 28 Şubat davasının müşteki avukatlarından Mustafa Polat, kovulduğu Sabah gazetesindeki köşe yazısında kendisini hedef gösteren Nazlı Ilıcak’a 10 bin liralık tazminat davası açtı. Nazlı ılıcak ‘a dava. 28 Şubat davasının müşteki avukatlarından Mustafa Polat, kovulduğu Sabah gazetesindeki köşe yazısında kendisini hedef gösteren Nazlı Ilıcak’a 10 bin liralık tazminat davası açtı.

Konu ile ilgili olarak aşağıdaki habere de göz atabilirsiniz.

Nazlı ılıcak Ahmet Altan ve Mehmet Altana müebbet