Ana Sayfa » Haberler » Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya sınır dışı edildi
Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya sınır dışı edildi
Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya sınır dışı edildi

Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya sınır dışı edildi

Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya sınır dışı edildi

        Adalet Bakanı Bozdağ ‘a yapılan haksızlık ve Bakan Çavuşoğlu’nun uçuş izninin iptal edilmesinden sonra Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya sınır dışı edildi. Hukuk tanımayan Hollanda tarafından ‘Persona non grata’ (istenmeyen kişi) ilan edilip Hollanda’dan sınır dışı edilerek Hollanda polisine ait araçla Almanya’ya geri gönderildi. Peki bu durumu nasıl yorumlamalıyız. 1950’lerden beri Avrupa’nın genel politikası orada yaşayan Türkleri reabilite etmek ve yabancılaştırmaktır. İstisnaları olmakla birlikte Türk olmalarına rağmen Alman milli takımını seçen Mesut Özil ve İlkay Gündoğan gibi örnekleri düşününce kısmen başarısız olduklarını söylemek mümkündür. Çünkü bu kişiler hiç bir zaman milli benliklerini kaybetmemiş kişilerdir.

Tek dertleri Türkiye.

        Hatta soykırım vardır diyen Türk asıllı Alman milletvekilleri dahada çarpıcı bir örnek teşkil etmektedir. İşte Avrupalıların tüm çabası özellikle son dönemlerde Türkiye’deki istikrar artışıyla doğru orantılı olarak Avrupa’daki Türklerin tekrar özlerine dönmeye başlamasını önlemektir. Avrupa ne kadar çabalarsa çabalasın Türkler özlerine dönecektir. Çünkü yükseliş döneminde olan Avrupa’dan, ekonomik ve sosyal olarak zayıflayan ve gittikçe çöken bir Avrupa’ya geçiş süreci başlamış bulunmaktadır. Hezeyanlarının sebebi de budur.

       Bu gün belki bir Bakanımızı sınır dışı ettiler ama bu etkinin elbetteki bir tepkisi olacaktır. Bu terbiyesizliğe verilecek en güzel cevap ise ülkece ekonomik olarak büyümek ve gelişmektir. Ancak bu şekilde muasır medeniyetler seviyesine ulaşabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.