Hakimlik Kitabı Savcılık Kitabı
Hakimlik Kitabı Savcılık Kitabı

Hakimlik Kitabı Savcılık Kitabı

Hakimlik Kitabı Savcılık Kitabı ( yargıçlık kitabı müddei umumilik kitabı );

       Sınava hazırlanırken hangi Hakimlik Kitabı Savcılık Kitabı ( yargıçlık kitabı müddei umumilik kitabı ) daha yararlı olur sorusunun cevabı elbetteki konu anlatımlı ve ayrıntılı bir kitaptır. Hakimlik ve Savcılık sınavları Adalet Bakanlığı tarafından düzenlenmektedir. Hakimlik Kampı kitabını ve Murat Eğitim Yayınlarının modüler setini inceleme fırsatım oldu. Gerçekten çok güzel kitaplar. Kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca soru kaynağı olarak Justice ve Themis’ide tavsiye ederim. Tabi şimdi şimdi daha güzel yayımların çıktığı da bir gerçek. En iyisi piyasayı gezip tek tek tüm kitaplara bakmak. Hangisinin en iyisi olduğunun bir önemi yok. Önemli olan kitap değil, okuyacak kişidir.

Hakimlik Kitabı Savcılık Kitabı ( yargıçlık kitabı müddei umumilik kitabı ) olarak konu anlatımlı kitaplar tercih edilmelidir.

       Bunun haricinde ders ders konu anlatımlı kitapta alınabilir. Çok ayrıntılı olduğu için garanti kazanırsınız ama ayrıntılı kitaptan çalışmanın kötü tarafı da uzun zaman sürecek olmasıdır. Bunu kendinize göre ayarlayabilirsiniz. 3 aydan fazla zamanınız var ise ve günde 5 saatten fazla zaman ayıra biliyorsanız her ders için ayrı ayrı kitap seçip çalışabilirsiniz. Ancak daha az zamanınız varsa yukarıdaki kaynaklardan çalışabilirsiniz. Soru çözümünü bende çok tavsiye etmiyorum. Çünkü konuyu bilmeyince soru çözmenin de bir anlamı olmuyor. Ancak destekleyici olarak soru çözülebilir. Kaldı ki aynı soru cevapları ile birlikte sorulmadıktan sonra çözmenin pek bir anlamı da olmuyor.

Hakimlik Kitabı Savcılık Kitabı ( yargıçlık kitabı müddei umumilik kitabı ) ile ilgili benzer konuları okumak için aşağıdaki makalelere göz atabilirsiniz.

Hakimlik yazılı sınav soruları Savcılık yazılı sınav soruları

Hakimlik sınavı Savcılık sınavı nasıl kazanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.