Ana Sayfa » Haberler » Kahrolası Çin Uygur Türklerine Soykırım Uyguluyor
Kahrolası Çin Uygur Türklerine Soykırım Uyguluyor
Kahrolası Çin Uygur Türklerine Soykırım Uyguluyor

Kahrolası Çin Uygur Türklerine Soykırım Uyguluyor

Kahrolası Çin Uygur Türklerine Soykırım Uyguluyor

Kahrolası Çin Uygur Türklerine Soykırım Uyguluyor

Çin hükumeti, Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Uygur Türklerine soykırım yaparak, hem geçmişte yaşanan ve Çin seddinin yapılmasına neden olan olaylardan dolayı Türklerden intikam alıyor, hem de İslamiyete karşı savaş açmış durumda. Çin hükumetinin tek derdi, herkesi kendi gibi komünist yapmak. Madem komünizm iyi bir şey, komünist olsunlar diye neden insanlar idam ediliyor? İyi bir şey olsa zaten insanlar kendi istekleriyle kabul ederler bu görüşü. İşte komünizmin temelinde de zorbalık yatıyor. Kendinden olmayanları idam etmek yatıyor. Tüm insanlık bu zulme karşı birleşmeli. Sadece Çin hükumetine karşı değil, halkına soykırım yapan hangi yönetim varsa ona müdahale edilmeli. Ramazan’da oruç tutulmasını yasaklayan, namaz kılanları kurşuna dizen, ibadet edenlere zulmeden hangi devlet olursa olsun gereken yapılmalı.

Sadece İslamiyet’e karşı değil, aynı şekilde Hristiyanlara, Yahudilere veya diğer din mensuplarına karşıda sırf dinlerinden dolayı sistematik bir şekilde soykırım, zulüm ve veya baskı yapan bir devlet varsa onlara da müdahale edilmeli.

Osmanlı İmparatorluğunun temel politikası; ”İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” anlayışıyken komünist Çin Hükumetinin temel politikası, kendi görüşlerinden olmayan tüm diğer insanları öldürmek. Bu politika kapsamında sistematik asimilasyon yapıyorlar. Bu minvalde Çin Hükumeti, Doğu Türkistanlıların eğitim sistemine müdahale ediyor, sık sık alfabelerini değiştirip, eğitim sistemini saçma sapan bilgilerle doldurarak Uygur Türklerini dönüştürmeye çalışıyor. Bu aradada oruç tutanları, namaz kılanları idam ederek diğer Uygur Türklerine göz dağı veriyor. Namaz kılıp, oruç tutan evli erkekleri öldürdükten sonra, kadınlarına tecavüz edip, yetimleri Çinli ailelere evlatlık veriyorlar. Bunu yaparkende dünya tüm bu olup bitenlere sessiz kalıyor. Dünya tek vücut olup yapılan bu haksızlıklara, zulümlere bir son vermeli. Bugün onlara yapılan yarın herkese yapılır. Çok geç olmadan sesimizi duyurmalıyız. Yoksa ne duyuracak bir sesimiz, nede duyacak bir kulak kalmayacak.

Sakal bırakmak, uzun etek giymek ve alkol kullanmamak yasak

1 milyondan fazla çocuk Uygur Türk’ü tel örgülü, yüksek duvarlı kamplarda tutuluyor. Ayrıca bu kamplarda gözetleme kulelerinden, tel örgülere kadar her şey mevcut. Kamplarda tutulanlarınsa akıbetleri belli değil. Giden birçok kişiden haber alınamıyor. Çinden kaçıp komşu ülkelere sığınan Doğu Türkistanlılar ise Çin baskısıyla geri iade edilip, idam ediliyorlar.

Han Çinlileri Doğu Türkistan’a yerleştiriliyor

Bu bağlamda Doğu Türkistandaki tarihi yapılar yıkılıp Uygur tarihi yok edilmeye çalışılıyor. Müslümansa onlarda Müslüman, Türkse onlarda Türk. Bir Filistinden eksikleri yok fazlaları var. Ama nedense yeterli desteği bir türlü bulamıyorlar.

Sorun Çin halkında değil, Çin Hükumetinde. Çin halkı iyi, Çin hükumeti kötü

Çin halkıda yapılan zulümlerin farkında ve olanlara büyük tepki gösteriyor. Ama Çin yönetimi, hükumet aleyhine yapılan protestolara çok sert tepki gösterip, kendi halkına da aynı zulmü uyguluyor. Zaten komünist sistemlerde farklı düşünceler derhal ezilip yok edilir. Demokrasiden en büyük farkı da budur. Farklı görüşe asla tahammül edilmiyor. Bu hızla Doğu Türkistan’da tek bir Müslüman Türk kalmayacak. Gerekirse hepsi Türkiye’ye getirilmeli.

 

Anahtar kelimeler: doğu türkistan, uygur türkleri, kahrolası çin, çin zulmü, çin baskısı

 

Metnin ingilizce çevirisi için:

Damned China is Committing Genocide Against the Uyghur Turks

Hakkında Hukuk.Net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.