Nazlı ılıcak Ahmet Altan ve Mehmet Altana müebbet
Nazlı ılıcak Ahmet Altan ve Mehmet Altana müebbet

Nazlı ılıcak Ahmet Altan ve Mehmet Altana müebbet

Nazlı ılıcak Ahmet Altan ve Mehmet Altana müebbet

       Nazlı ılıcak Ahmet Altan ve Mehmet Altana müebbet hapis cezası verildi.

       Fetullahçı Terör Örgütü Fetö’nün 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirmiş olduğu ve yüzlerce şehit, gazi verdiğimiz cani darbe girişimini önceden bildikleri iddiasıyla Fetö’nün  medya yapılanmasına yönelik olarak yapılan yargılamada gazeteciler Mehmet Altan, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın da aralarında bulunduğu 6 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

       Silivri’de yapılan duruşmada, İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi sanıkların ve müdafilerinin son sözlerini dinleyerek davaya ilişkin kararını açıkladı.

Sanıklar Hakkında Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası Kararı Verildi.

       İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi, yaptığı yargılamada sanıklar Mehmet Altan, Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı, Şükrü Tuğrul Özşengül, ve Yakup Şimşek’in dosyadaki somut bilgi, belge ve tanık anlatımlarını değerlendirerek iddianamede üzerlerine atılı “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçunu işledikleri gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmalarına karar verdi.

Kişisel Yorum: Su akar adalet yerini bulur. Bugün Afrin’de yaşanan olayları görünce Fetö’nün Mit Tırlarına yönelik olarak gerçekleştirdiği ve Uluslararası kamuoyunda Türkiyeyi zor durumda bırakmayı amaçladığı operasyonun aslında Türkiye’nin bölgedeki gücünü azaltmak olduğu daha iyi anlaşılıyor. Bir amerikan projesi olan bu terör örgütü o zamanda başarılı olamadı, şimdide başarılı olamayacak. Tabi bunun için kuklayla değil, kuklayı oynatanla mücadele etmek lazım ki şuanda Afrin’de yaptığımızda tam olarak bu. Allah Devletimize milletimize zeval vermesin, her daim muzaffer kılsın.

Nazlı ılıcaka tazminat davası açıldı 18.01.2014

Hakkında Muhammed Sefa

İlk, Orta ve Lise Öğrenimimi Diyarbakır'da tamamladıktan sonra girdiğim Hukuk Fakültesi sınavını kazanarak Hukuk eğitimine başladım. Şuan halen hukuk fakültesi son sınıfta okumaktayım. Bekarım. Akademisyen olmak istiyorum. Boş zamanlarımda site işleriyle uğraşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.