Plaka sorgulama
Plaka sorgulama

Plaka sorgulama

Plaka sorgulama ( araç sorgulama, ceza sorgulama );

       Plaka sorgulama yada araç sorgulama, aracı olanların plakaya veya sürücü belgesine yazılmış olan trafik cezalarını Emniyet Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinden veya E-Devlet kapısı üzerinden (www.turkiye.gov.tr) adresinden sorgulatabilmeleri işlemidir. Sistem üzerinden ceza üzerindeki gecikme faizini görünteleyebilir ayrıca bu sistem üzerinden ödeme yapabilmektedirler.

Plaka sorgulama ( araç sorgulama, ceza sorgulama ) nasıl yapılır;

       Bu sorgulama araç plaka numarasını yada T.C. kimlik numarasını yazarak yapılabilir. Bu sorgulamayı yapabilmek için turkiye.gov.tr sitesine girdikten sonra , kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra arama kısmına ceza sorgulama yazılması yeterlidir.

Plaka sorgulama ( araç sorgulama, ceza sorgulama ); internet üzerinden ödeme yapılabilir mi?

       Gelen seçeneklerden Sürücü Belgesi ve Şahıslara Yazılan Ceza Sorgulama veya Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama seçeneklerinden herhangi birisi seçilerek sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir. Çıkan cezalar online olarak aynı internet sitesinden ödenebilir. Eğer evden değilde kamuya açık bir yerden giriş yapmışsanız çıkış yapmayı unutmayın.

Plaka sorgulama ( araç sorgulama, ceza sorgulama ); e-devlet şifresi nasıl alınır?

Not: Eğer şifreniz yoksa bulunduğunuz yerin ptt müdürlüklerinden e Devlet şifresi alabilirsiniz.

Hakkında Mustafa POLAT

Öz geçmiş; Erzurum'da doğdum. İlkokulu Erzurum Şeker İlkokulu'nda, Ortaokulu Erzurum Sabancı Ortaokulu'nda, Liseyi ise Erzurum Merkez İmam Hatip Lisesi'nde Üniversite'yi ise uygulanan katsayı zulmü nedeniyle Kıbrıs'ın Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde tamamladım. Üniversite eğitiminden sonra Erzurum Barosu'na kayıtlı olarak avukatlık yaptım. Kastamonu Üniversitesi Siyaset ve Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans eğitimimi ''Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması'' teziyle başarıyla bitirmiş bulunmaktayım. Ayrıca Ceza hukuku alanında yazılmış 100'e yakın makalem bulunmaktadır. Evliyim. Biyografi: www.mustafapolat.com.tr

Göz at

Adalet Meslek Yüksekokulu ve diğer Yüksekokulların 2018 yılı taban puanları

Adalet Meslek Yüksekokulu ve diğer Yüksekokulların 2018 yılı taban puanları

Adalet Meslek Yüksekokulu ve diğer Yüksekokulların 2018 yılı taban puanları Adalet Meslek Yüksekokulu ve diğer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.