Ana Sayfa » Haberler » Selahaddin Menteş 28 Şubatla ilgili konuştu
Selahaddin Menteş 28 Şubatla ilgili konuştu
Selahaddin Menteş 28 Şubatla ilgili konuştu

Selahaddin Menteş 28 Şubatla ilgili konuştu

Selahaddin Menteş 28 Şubatla ilgili konuştu

Selahaddin Menteş 28 Şubatla ilgili konuştu;

       Adalet Bakanlığı müsteşarı Selahaddin Menteş İstanbul Hukukçular Buluşmasında yaptığı konuşmada ”28 Şubat ABD ve onun buradaki kuklalarının eseriydi” açıklamasında bulundu.

Kişisel Yorum

       28 şubat davasının ardındaki sivil güçler tam olarak ortaya çıkartılabilmiş değil. Cia’yi, Amerikan derin devletinin faaliyetleri, Türkiye’deki bağlantıları tam olarak ortaya konulabilmiş değil. Türkiye’ye karşı yeni girişimler olabilir mi, elbetteki olabilir. Türkiye var oldukça düşmanları da var olacaktır elbet. Örneğin Trump’ın 15 temmuz darbe girişimi konusunda cia’inde rol aldığını söyledi ama cia’ye yönelik herhangi bir dava veya soruşturma açılmadı. İşte 28 Şubat davasında sivillerin (Abd’nin ve Türkiyedeki bağlantılarının) üzerine gidilebilseydi bu gün 15 temmuzda yaşanmazdı. Zira failler aynı, eylemler farklı.

       28 Şubat darbesi hükumet yıkılarak yapıldı, 15 Temmuz’da resmen kurtuluş savaşı verdik. Aslında 28 Şubat darbeside 15 Temmuz girişimi de Abd’nin bu gün ortadoğuda yaptığı operasyonlara ön hazırlık aşamasıydı. Amaçları Türkiye’deki iktidarı düşürerek kendilerine hizmette kusur etmeyecek bir iktidarı başa getirdikten sonra rahat rahat at koşturmaktı ama olmadı başaramadılar, başaramayacaklar da. Allah Milletimizi korusun.

       Bu gün doların yükselmesinin sebebi de bu. Türkiyeyi istikrarsızlaştırarak istedikleri yeni bir hükumet modeli dizayn etmek. Ondan sonra Ortadoğu’da Kürt Devleti kurup İsrail’in güvenliğini sağlamak. Tek dertleri bu. Ama başaramayacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.