Ana Sayfa » Makale » Aydın Başar CezaDost Programı
Aydın Başar CezaDost Programı
Aydın Başar CezaDost Programı

Aydın Başar CezaDost Programı

Aydın Başar CezaDost Programı

Aydın Başar CezaDost Programı Önsöz;

CezaDost programının yapımına 2001 yılında başlamıştım. Ve aradan 18 yıl geçti. 18 yıl içinde onlarca güncelleme yaptım. Program Gölyaka da doğdu. Gaziantep de duruşmalarda bile kullanılacak aşamaya geldi. Balıkesir de gelişimi devam etti. Zonguldak da yeni özellikler eklendi. Ve en son Erzurum güncellemesini yayınlama zamanı geldi. Mesleki yaşamımda, Erzurum, Gaziantep’den sonra en fazla iş yükü olan bir yer oldu. Ama burada da CezaDost programını geliştirmeye devam ettim. Eskiden sadece masaüstü CezaDost programın güncelliyordum. Şimdi buna paralel CezaDost mobil programını da güncellemek zorunda kalıyorum. Belki bir gün sadece CezaDost mobil programı ile yola devam ederiz. En son güncelleme de daha önce farkına varmadığım bazı küçük hatalar giderildi.Ama en önemlisi Ceza Hesaplama bölümünde makro suçlar uygulaması oldu. Makro suçlar uygulamasıyla daha hızlı hükümler kurmak mümkün hale geldi. Ve makro suçlardan yeni suçlar üretebilme, birden fazla suçu bir başlık altında toplama ve çoklu hükümler hazırlayabilme imkanınız olacak. Artık gitme zamanı geliyor meslekten.

Bu programın kapsamlı sürümleri için hep bir sonsöz yazdım. Tahminimce Erzurum güncellemesi sonsöz olacaktır. Meslekten ayrıldıktan sonra yeniden geliştirme motivasyonum ve imkanım olur mu bilmiyorum. İlk önsözde, yani bundan 18 yıl önce bu programın hakim ve savcı adaylarına bir cd içersinde hediye edilmesi hayalimi dile getirmiştim. Bu hayalim sona ermiş değil. Bu programın Eğitim merkezinde öğretilip mesleğe başlayan genç meslektaşlarımın bilgisayarlarına kurulmasını ister ve dilerim. Bu programı öğrenen bir ceza hakimi kürsüye güvenle çıkacak ve karar vermekten korkmayacaktır. Bugün, benim doğum günüm, bu programı yayınlamakla, kendime bir doğum günü hediyesi hediye ediyorum. Çünkü paylaşmanın ve yeni bir şeyler yapmanın mutluluğu, tüm doğum günü hediyelerinden daha mutluluk verici bir duygu. Faydalı olması dileğiyle, mesleğime ve meslektaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Aydın Başar Erzurum 15.04.2019

Programla ilgili bazı bilgiler

1- CezaDost programını adalet.org sitesi üyeleri ve siteye üye olmayanlar da kullanabilirler. Siteye üye olmadan kullananlar, programın site bağlantılı özelliklerini kullanamazlar.

2- Programdaki ve daha sonra programa yüklenecek veriler izin alınmaksızın başka bir programda, web sayfasında veya başka bir ortamda kullanılamaz, veritabanları dönüştürülerek, başka bir programa veri olamaz. Ancak mesleki ve bilimsel yazılarda kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Teknik Bilgiler

1- Program amatör bir uğraşının ürünüdür. Bu zamana kadar, programın kullanımıyla ilgili sisteme zarar verir bir husus tespit edilmemiştir. Ancak böyle bir durumun gerçekleşmesi halinde sorumluluk kabul edilemez.

2- Program aracılığıyla size ve bilgisayarınıza ait hiçbir bilgi veritabanına veya başka bir ortama kayıt edilmez. Yalnız program aracılığıyla bağlantı bilgileriniz kayıt edilir.

3- Program MS VİSUAL STUDİO 2012 yazılımı içinde yer alan Visual Basic.Net programıyla hazırlanmıştır. Programın çalışabilmesi Microsoft.NET Framework 4 sürümünün bilgisayarınızda kurulu olması gerekir. Windows 7, WİNDOWS 8, WİNDOWS 10 işletim sistemli bilgisayarlarda Microsoft.NET Framework 4 yüklü olarak gelmektedir. Yüklü olmaması halinde MS sitesinden yüklenmesi gerekir.

4- Programı bilgisayarınızda istediğiniz bölüme kurabilirsiniz. Örneğin sıkıştırılmış sürümü çekerseniz, bunu masaüstüne açarak kullanabilirsiniz. Varsayılan adres olarak D\: dizinine kurulmaktadır. UYAP bağlantılı bilgisayarlarda izin alınmaksızın C\: dizinine program kurulamamaktadır. İsterseniz programı bir flash belleğe kurarak da, sürekli yanınızda taşıyabilirsiniz. Yukarıdaki özelliklere sahip her bilgisayarda programınızı flash bellekten çalıştırabilirsiniz.

5- Programı yükleyip kurduğunuzda eğer adalet.org üyesiyseniz adalet.org üye numarası ve şifrenizi girerek programı aktif edip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Adalet.org üyesi değilseniz program açılış bölümündeki kayıt bölümünden kayıt olup, yine hemen programı kullanmaya başlayabilirsiniz. Sonradan adalet.org sitesine kayıt olmanız halinde bağlantınızı güncelleyerek tam kullanım hakkına sahip olabilirsiniz.

Not: Ayrıca mobil uygulamadaki blutooth özelliğiyle mobilden masaüstü/dizüstü bilgisayar kontrol edilebiliyor. Sadece program bazlı değil, word, explorer, google açılabiliyor. Sesli olarak metin yazılabiliyor. Klavyeye hiç dokunmadan bir çok karar, makale, metin kısaca istenilen her yazı yazılabilir.

CezaDost Programı’nı İndirmek İçin Tıklayınız…

CezaDost/Mobil Programı yüklemek ve incelemek için tıklayınız…

Aydın Başar; bir hakimin başarı hikayesi makalesini okumak için tıklayınız…

Hakkında Hukuk.Net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.