Ana Sayfa » Makale » Bilinçaltı nedir, bilinçaltı temizliği nasıl yapılır?
Bilinçaltı nedir, bilinçaltı temizliği nasıl yapılır?
Bilinçaltı nedir, bilinçaltı temizliği nasıl yapılır?

Bilinçaltı nedir, bilinçaltı temizliği nasıl yapılır?

Bilinçaltı nedir, bilinçaltı temizliği nasıl yapılır? 

Bilinçaltı nedir, bilinçaltı temizliği nasıl yapılır; bilinçaltı, bilinç düzeyine ulaşmayan her hareket biçimine verilen addır. Yani düşünmediğimiz fakat otomatiğe bağlanan hareketler kümesidir. Örneğin insan nasıl nefes alacağını düşünmez. Bu bilinçaltı sayesinde otomatik olarak yapılır. Veya insan düşünerek yürümez. Bu beyin tarafından bilinçaltı sayesinde kendiliğinden gerçekleştirilir.

Özellikle batılılar bilinçaltını incelemek için birçok kurum kurmakta, bu kurumlara ödenek ayırmaktadırlar. Bunu pozitif bilimin gelişmesi için kullananlar olduğu gibi farklı toplumlara egemen olmak için kullananlarda vardır.

Bilinçaltı nasıl yıkanmaktadır?

Savaşlar artık topla tüfekle değil, medyayla, internetle yapılmakta, insanların bilinç altlarına nüfus edilmektedir. Bu yöntem özellikle Amerikan ve İsrail düşünce kuruluşları tarafından sıkça başvurulan bir yöntemdir. Bilinen yönüyle senaryolar, bilinmeyen yönüyle filmlerdeki anlık görüntüler, imgeler bu yöntemde sıkça kullanılmaktadır. Sübliminal mesajlar o kadar yoğun ve profesyonel olarak verilmektedir ki sadece gençler değil, yetişkin olanlarımız da etkilenmektedir. Çünkü bu mesajların anlaşılması olanaksızdır.

Bilinçaltı dezenformasyonu bu hızla devam ederse emperyalist güçler istedikleri her evi savaşmadan işgal etmiş olacaklardır. Bilinçaltı savaşlarında medyanın rolü çok büyüktür. Bu gün yabancı bir dizi yada film izlemeyen neredeyse yoktur. Öyle ki filmlerde söylenen sözler, görüntüler, imgeler, reklamlarda vurgulanan kelimeler dahi bilinç altını etkilemeye yönelik olarak özenle seçilmiş kelimelerdir. Özellikle her yabancı filmde mutlaka bir kilise veya papaz bulunur. Aynı şekilde her filmde Yahudiler ve Hristiyanlar övülür, Müslümanlar kötülenir. Veya evlilik dışı ilişkiler meşru gösterilir. Yine adam öldürme, suç işleme, çete kurma gibi suçlar normal ve meşru bir şeymiş gibi empoze edilir. Bir müddet sonra insan suça meyilli bir hale getirilir. Ve bu tarz filmler Türkiye’de bile neredeyse kapalı gişe oynar. Örneğin ”Kazıklı Voyvoda” adlı Holywood yapımı filmde Osmanlı İmparatorluğu ve Fatih Sultan Mehmet kötülenmiş olmasına rağmen Türkiye’de baya bir süre vizyonda kalmıştır. Sadece yabancı yapımlar değil, Türk yapımlarda toplumda yıkıma neden olmaktadır. Gençler suç makinesi haline getirilmektedir.

Bilinçaltı dezenformasyonu ne zamandan beri yapılmaktadır?

Bilinçaltı dezenformasyonu televizyonların ilk eve girdiği andan beri yapılmaktadır. Bu savaşta hedef ise dininden, milliyetinden ve benliğinden uzak bir toplum oluşturmaktır. Daha önce belirttiğimiz gibi bu saldırı sadece yabancı yapımlarla değil, yerli yapımlarla da gerçekleştirilmektedir. Örneğin bir misyonerin yaşasın Hristiyanlık temalı bir filmi Müslümanlarca izlenmez. Ama dindar görünen bir Müslümanın Hristiyanlar iyi insanlardır sözü insanlarda algı oluşturabilir. Veya İslami görünen bir filmde İslam kötü gösterilebilir. Zahirde film İslam filmidir, söylediği 99 şey doğrudur fakat söylediği tek bir şey yanlıştır ve o tek bir şey tüm 99 doğru şeye bedeldir. Sizi çok yanlış yollara sürükleyebilir. Bunun ayrımını yapmak neredeyse imkansızdır. Bu tarz bir filmi ancak yapımcılarını inceleyerek bulabilirsiniz ki buda pratikte neredeyse imkansızdır. Çünkü hiç kimse izlediği filmin yapımcılarını incelemez.

Özellikle çocuklara yönelik olarak yapılan programlara dikkat etmeliyiz.

En büyük bilinçaltı dezenformasyonu çocuklara yönelik olarak hazırlanan programlarda yapılmaktadır. Daha zihni iyiyi kötüden ayırt edebilecek kadar gelişmemiş çocuk yaştaki izleyicilere yetişkinlerin dahi anlayamayabileceği tarzda subliminal mesajlar verilerek özellikle Allah inancı bilinçli olarak azaltılmaya hatta yok edilmeye çalışılmaktadır. Bir zamanlar hatırlanacağı üzere eski jenerasyonun her bölümünü hayranlıkla izlediği ”Himen” adlı çizgi filmde sıkça tekrarlanan replikte ”Kainatın tek hakimi” şeklindeki subliminal mesaj hala akıllarda yer etmiştir. Power Rangers adlı yapımda da benzer şekilde ”Kainatın kurtarıcıları” gibi mesajlar çocukların zihnine kazınmıştır. Çocuk yaştaki kişilere yapılan bu dezenformasyonlar yetişkinlere oranla daha fazla zarar vermektedir. Çünkü çocukken bilinçaltına yerleştirilen gizli bir imge yıllar sonra dahi hafızadan silinememekte, kişiyi yanlış inançlara sürükleyebilmektedir. Hatta suçluların çoğunun bilinç altlarında bu tarz mesajlara rastlamak mümkündür.

Kendimizi daha iyi anlatabiliriz.

Bu güne kadar hep yabancılardan bahsettik ama bu hep böyle gidecek değil. Benzer bir mücadeleyi kendi adımıza yapabiliriz. Bu amaçla özellikle büyük bütçelerle filmler yapabilir, tarihimizi, kültürümüzü ve dinimizi daha iyi tanıtabiliriz. Terörle daha etkin bir mücadele yapabiliriz. Bu manada yerli bir çok yapım mevcut ancak yabancılara yönelik olarak herhangi bir yapım mevcut değil. Yabancılara yönelik büyük prodüksiyonlar yapmalı, İslam Dininden, toplumumuzun iyi yönlerinden bahsetmeliyiz. Bu yolla yabancılara nüfus edemesek bile en kötü ihtimal turist kazanırız. Yani yaptığımız harcamayı kat be kat çıkartırız.

Amerikalılar gerçekten merhametli mi?

Birde işin öteki boyutu var. Bu gün biz Amerikalıları merhametli, her sorunla başa çıkabilen, süper bir güç olarak bilmekteyiz. Bunun nedeni ise yıllardır bilinç altımıza yapılan müdahale. Halbuki Amerika batmak üzere olan, demokrasi ve Müslüman düşmanı, her gördüğü mazlumun Ülkesini işgal ederek yeraltı ve yer üstü zenginliklerini sömüren bir Devlet. Birde çok saçma konulardan destansı filmler yapmaktalar. Örneğin Vietnam’la ilgili olarak çekilen ve Amerika’yı galip devletmiş gibi tanıtan bir çok film var. Hepsi yalan. Halbuki bizim tarihimiz gerçek hikayelerle dolu olmasına rağmen biz kahramanlıklarımızı film haline getiremiyoruz. Türkçe filmler yapıyor, kendimiz çalıyor kendimiz oynuyoruz.

Bu saldırılara bir son vermeli, bireysel olarak bilinçlenmeli ve toplumu bilinçlendirmeliyiz. Zira bundan on yıl sonra ne cenazemizi kıldıracak bir imam, nede cenazemizde saf tutabilecek insanlar bulamayacağız. Gençliğimiz heba olacak. Vatan sevgisi olmayan, dininden bihaber olan, birbirine tahammülü olmayan, merhametsiz bir toplumla baş başa kalacağız. Kendi neslimden bile pek ümitli değilim ama gelen nesile Allah yardım etsin.

Bilinçaltı temizliği nasıl yapılır?

Bilinçaltı yaşam standartlarımızın değişmesiyle birlikte farklı mesajlarla dolar. Bilinçaltının dolu olmasının farklı farklı sonuçları olur. Sık sık rüya görürüz. Bazen de kabuslar. İşte kabusların temel nedeni bilinçaltımızın olumsuz bilgilerle dolması ve bunu boşaltamamızdan kaynaklanmaktadır. Peki bilinçaltımızı nasıl temizleriz;

1-Spor yaparak bilinçaltı temizlenebilir

Spor yapmak birçok şeye faydalıdır. Bizi hem fizyolojik olarak yeniler, hemde psikolojik olarak yeniler. Spor sadece bilinçaltını temizlemekle kalmaz, birçok psikolojik bozukluğa iyi gelir.

2-Nefes terapisiyle bilinçaltı temizlenebilir

Zihnin boşaltılmasında çok faydalı olur. Yalnız her nefes terapisi farklı teknikler içerir. Özellikle zihin temizliğine yönelik nefes tekniği bilinçaltının boşaltılmasında çok etkili olur.

3-Düzenli uyku uyuyarak bilinçaltı temizlenebilir

Uyku düzensiz olduğunda zihin yeterince dinlenemez ve bilgisayardaki harddiskin dolması gibi dolar. Düzenli uyku format gibidir. Zihni yeniler.

4-Yaşam tarzı değiştirilerek bilinçaltı temizlenebilir

Örneğin çok stresli bir iş yapıyorsanız iş koşullarında değişiklik yapabilirsiniz.

Bu anlattıklarımız halihazırda dolu olan zihinlerin temizlenmesi içindir. Oysa subliminal olarak bilinçaltına yerleştirilmiş mesajların temizlenmesi farklı bir bilinçle mümkündür. Yani o mesajı veren bir tv programı ise o programın seyredilmemesi gerekir. Veya en azından seyredilirken bu programın subliminal mesajlar içerdiğinin bilinmesi gerekir. Bir örnekle ifade etmek gerekirse bir programda subliminal olarak sürekli ”x” marka bir ayakkabının mesajı veriliyor fakat programın ana teması bir aşk filmi olsa bile siz bir yıl sonra bir ayakkabı almaya karar verirken bu ”x” markayı tercih edersiniz ve sebebini bilemezsiniz. İşte böyle yönlendirmeli bir subliminal mesajın etkilerini yok etmek için ancak bu programın bu tarz bir mesaj içerdiğinin bilinmesi gerekir. ”x” marka ayakkabı bir semboldür. Ayakkabı yerine ister din koyun, ister inanç, ister bir parti ismi koyun fark etmez. Batılı düşünce gurupları bu ”x” marka ayakkabı yerine kim bilir neler koymaktadırlar. Ne yazık ki RTÜK’te de programları bu şekilde denetleyecek bir yapı bulunmamaktadır. Onlar yayımların sadece göründüğü kısmıyla ilgilenmektedirler.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

// //