isnadın ispatının Anayasaya aykırılığı
isnadın ispatının Anayasaya aykırılığı

isnadın ispatının Anayasaya aykırılığı

isnadın ispatının Anayasaya aykırılığı

isnadın ispatının Anayasaya aykırılığı:

        Türk Ceza Kanunu ‘nun 127. maddesinin Anayasa ‘nın 12, 13 ve 39. maddelerine aykırı olduğu gerekçesi ile Adalet Bakanlığı ‘na yapmış olduğumuz müraacat aşağıdaki şekildedir :

Adalet Bakanlığı'na Yapmış Olduğumuz Müraacat Adalet Bakanlığı ‘na Yapmış Olduğumuz Müraacat

Adalet Bakanlığı ‘nın bizlere vermiş olduğu cevap aşağıdaki şekildedir :

Adalet Bakanlığı'nın bize vermiş olduğu cevap Adalet Bakanlığı’nın bize vermiş olduğu cevap

Türk Ceza Kanunu’nun 127. maddesinin Anayasa’nın 12, 13 ve 39. maddelerine aykırı olduğu gerekçesi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi‘ne yapmış olduğumuz müraacat aşağıdaki şekildedir :

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne yapmış olduğumuz müraacat'ın resimidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yapmış olduğumuz müraacat’ın resimidir.

isnadın ispatının Anayasaya aykırılığı ile ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi‘nin bizlere vermiş olduğu cevap aşağıdaki şekildedir :

TBMM'den gelen cevaba ait resimdir. TBMM’den gelen cevaba ait resimdir

Hangi durumlarda isnat ispat edilmiş sayılır?

       Uygulamada kamu görevlisine karşı herhangi bir olgu isnat ediliyor ve bu durum kamuyu ilgilendiriyorsa isnatta bulunan kişinin bunu ispat etme hakkı bulunmaktadır. Bunun dışında isnatta bulunulan kamu görevlisi değilse, özel kişiyse ancak isnatta bulunulanın rızası ile veya olayın anlaşılmasında kamu yararı ve veya eylem gerçekten suç unsuru taşıyorsa isnatta bulunulanın ceza alması halinde isnatta bulunan iddiasını ispatlamış sayılır ve ceza almaz. Uygulamada bilgi, belge veya tanık olmadan herhangi bir kişiye herhangi bir olgu isnadında bulunmamak lazım. Aksi takdirde aleyhe bir davayla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Hakkında Mustafa POLAT

Öz geçmiş; Erzurum'da doğdum. İlkokulu Erzurum Şeker İlkokulu'nda, Ortaokulu Erzurum Sabancı Ortaokulu'nda, Liseyi ise Erzurum Merkez İmam Hatip Lisesi'nde Üniversite'yi ise uygulanan katsayı zulmü nedeniyle Kıbrıs'ın Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde tamamladım. Üniversite eğitiminden sonra Erzurum Barosu'na kayıtlı olarak avukatlık yaptım. Kastamonu Üniversitesi Siyaset ve Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans eğitimimi ''Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması'' teziyle başarıyla bitirmiş bulunmaktayım. Ayrıca Ceza hukuku alanında yazılmış 100'e yakın makalem bulunmaktadır. Evliyim. Biyografi: www.mustafapolat.com.tr

Göz at

Dolandırıcılık suçu cezası ve dolandırıcılık davası

Dolandırıcılık suçu cezası ve dolandırıcılık davası

Dolandırıcılık suçu cezası ve dolandırıcılık davası Dolandırıcılık suçu cezası ve dolandırıcılık davası, Dolandırıcılık hileli davranışlarla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.