Tatil için Yunanistana gitmeyin
Tatil için Yunanistana gitmeyin

Tatil için Yunanistana gitmeyin

Tatil için Yunanistana gitmeyin

        Tatil için Yunanistana gitmeyin. Çünkü geçen yıl 1.300.000 Türk turistin gittiği Yunanistan’a bu yıl 1.500.000 Türk turistin gitmesi bekleniyor. Kişi başına 200-250 dolar harcandığı tahmin ediliyor.

        Bu sayıyı 1.500.000 kişi ile çarptığında Yunanistanın neden batmadığı anlaşılıyor. Üstelik ellerinde imkan olsa Türkleri bir kaşık suda boğacak olan Yunanlar Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne girmesine engel olan en büyük sorunlardan birisi olan Kıbrıs sorunununda baş aktörü durumunda.

        Ne kadarda yardım sever bir milletiz. Neredeyse tek geçim kaynağı turizm olan ve bir kaç kez iflasın eşiğine gelen Yunanistanı batmaktan kurtardık. Üstelik fetöcüleri bize teslim etmeyen, her fırsatta hava-kara sahamızı ihlal eden ve Kıbrıs’ta çözüm sürecine karşı çıkan Yunanistanı. Dünyada kendisine kötülük eden bir Devlete iyilik yapan başka bir ülke yok her halde. Halbuki o para Türkiye’de kalsa Türkiye’yi yıllarca kalkındırır. Ama ne yazık ki tarih ve milli bilincimiz  yeterince güçlü değil. Biz bu haldeyken nasıl olur da süper güç olabiliriz ki? O yüzden her şeyden  önce milli bilincimizi geliştirmeli sonra dünyadaki sorunlarla uğraşmalıyız. Biz kendi içimizdeki sorunları çözemezsek değil 2024, 2124’de dahi yerimizde sayarız.

        Türkiye öyle veya böyle süper güç olacak. Fakat bizim güçlenmemizi istemeyen ve tek geçimleri turizm olup, batma tehlikesi geçiren bir ülkeye neden biz yardım ediyoruz ki? Ne halleri varsa görsünler.

Hele hele güneyimizde Amerika’nın ve Almanya’nın Türkiye’nin zayıflaması için kurmaya çalıştıkları bir kürdistan varken.

        Bizi istemeyene gül atacak değiliz. Bizi istemeyip, ayağı takılana bir tekmede biz vurmalıyız. Dış politikada duygusal davranmak olmaz. Sert olunmalı. Örtülü olarak Amerika’yı, Almanya’yı (Türkiye’yi sevmeyen ne kadar ülke varsa) zayıflatmak içinde her türlü eylem veya eylemsizlik (tatillerde Yunanistana gitmemek gibi) yapılmalı.

Çünkü terör örgütlerine destek veriyorlar.

        Biz hala onların yüzümüze gülmelerini bekliyoruz ama bu Devletler açık açık pkk ve fetöye destek veriyorlar. Başka ülkelerde var ama bunlar bu işi aleni yapıyorlar. Amerika’nın derdi belli. İsrail’in güvenliğini sağlamak için kürdistana destek veriyor ama Almanya’nın amacı direk Türkiye’ye zarar vermek. Gerçi Cia’nın 15 Temmuz’daki rolü düşünüldüğünde onlarında amacının Almanya’dan farklı olduğunu söylemek mümkün değil. Hele Trump’ın seçilmesinden sonra bu durum iyice alenileşti. Ortaya sahte bir Cia-Trump gerilim teorisi bile atıldı ve hatta Trump’ı demokratik bir melek, Obama’yı cani gibi gösterdiler ama bunlar ucuz numaralar. Bu gün Ortadoğudaki tüm stratejistlerinde bildiği gibi Trump’ın bir numaralı destekçisi Cia, kürdistanın en büyük destekçisi ise Turamptır. Daeş falan bahane. Maksat kürdistanın kurulmasıdır. 15 Temmuz’un yapılış amacıda buydu fakat başarılı olamadılar.

Çünkü Fetöcüleri iade etmiyorlar..

        Fakat unuttukları birşey var. Ortadoğu’da Türkiye’den habersiz bir kuş bile uçamaz. Türkiye eski Türkiye değil. Hem askeri olarak, hem ekonomik olarak. Türkiye’ye rağmen kimse bir kürt devleti kuramaz. Hem Ortadoğu öyle derin bir bataklık ki, o bataklığa hem kürdistan, hem Amerika, hemde Almanya rahatlıkla sığar. Sığmayanı da gerekirse biz sığdırırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.