Yargı reformu hakkında yaptığımız çalışma
Yargı reformu hakkında yaptığımız çalışma

Yargı reformu hakkında yaptığımız çalışma

Yargı reformu hakkında yaptığımız çalışma        

Yargı reformu hakkında yaptığımız çalışma 

Adalet Bakanlığı’na göndermiş olduğum dilekçe aşağıdaki gibidir :

Adalet Bakanlığı‘nın bizlere vermiş olduğu cevap aşağıdaki şekildedir :

Adalet Bakanlığı'nın bize vermiş olduğu cevap Adalet Bakanlığı’nın bize vermiş olduğu cevap

Hakimler ve Savcılar Kurulu’na göndermiş olduğum çalışma aşağıdaki gibidir :

hakimler-ve-savcilar-kuruluna-gondermis-oldugumuz-calisma

TBMM‘ye göndermiş olduğum çalışma aşağıdaki gibidir :

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne göndermiş olduğumuz çalışma

TBMM‘nin bizlere vermiş olduğu cevap aşağıdaki şekildedir :

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bize vermiş olduğu cevap

       Sonuç olarak Yargı reformu hakkında güzel bir çalışma yaptığımı düşünüyorum. Kaldı ki gerek uygulama gerek pratikte yasa bir çok yanlış anlamlarda kullanılabilir. Bu nedenle yasayı ilk yapan ağızdan dinlemek her zaman daha doğru bilgiler temin etmemize sebep olur.

       Tabi bu anlattıklarımız eski Türk Yargısı için geçerli durumlardı. Yani henüz Hakimliğe geçiş yapmadan önce Avukatlık yaptığım dönemde fetö yargıçları zamanında çektiğimiz sıkıntılardı. O zamanlar Yargı gerçekten de çok kötü durumdaydı. Talimatla karar veriyorlar, vatandaşları dinlemiyorlardı. Bırakın vatandaşları Avukatları dahi dinlemiyorlardı.

       Hele hele özel yetkili Ağır Ceza Mahkemeleri zamanında yargı adına çok büyük problemler yaşanmıştı. O zamanki yetkileri o kadar fazlaydı ki ben bir kişiyi tutukluyorum dediğinde kimsenin müdahale imkanı yoktu. Şuan çok şükür o günleri atlattık. Yeni nesil bunları bilmez ama ama o günlerden bu günlere gelene kadar çok sıkıntılar çektik.

Hakkında Mustafa POLAT

Öz geçmiş; Erzurum'da doğdum. İlkokulu Erzurum Şeker İlkokulu'nda, Ortaokulu Erzurum Sabancı Ortaokulu'nda, Liseyi ise Erzurum Merkez İmam Hatip Lisesi'nde Üniversite'yi ise uygulanan katsayı zulmü nedeniyle Kıbrıs'ın Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde tamamladım. Üniversite eğitiminden sonra Erzurum Barosu'na kayıtlı olarak avukatlık yaptım. Kastamonu Üniversitesi Siyaset ve Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans eğitimimi ''Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması'' teziyle başarıyla bitirmiş bulunmaktayım. Ayrıca Ceza hukuku alanında yazılmış 100'e yakın makalem bulunmaktadır. Evliyim. Biyografi: www.mustafapolat.com.tr

Göz at

Dolandırıcılık suçu cezası ve dolandırıcılık davası

Dolandırıcılık suçu cezası ve dolandırıcılık davası

Dolandırıcılık suçu cezası ve dolandırıcılık davası Dolandırıcılık suçu cezası ve dolandırıcılık davası, Dolandırıcılık hileli davranışlarla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.