Cia Başkanı John Brennan’dan Kürdistan Küstahlığı
Cia Başkanı John Brennan’dan Kürdistan Küstahlığı

Cia Başkanı John Brennan’dan Kürdistan Küstahlığı

Cia Başkanı John Brennan’dan Kürdistan Küstahlığı

Cia Başkanı John Brennan’ın açıklamalarından…

Suriye ve Irak bölünebilir…


        ABD‘nin istihbarat teşkilatı CIA Başkanı John Brennan, Suriye ve Irak’ın devlet yapısının yeniden telafi edilemeyecek şekilde zarar gördüğünü ifade etti.

        John Brennan, Irak ve Suriye’nin devlet yapısının bozulduğunu söyledi. Brennan, “Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün yeniden sağlanabileceğinden kuşku duyuyorum” dedi. İki ülkenin de merkezi bir hükümet tarafından yönetilemeyeceğini ifade etti. Brennan, “Suriye ve Irak’ın yeniden bir araya gelip gelemeyeceğinide bilmiyorum” dedi.

        Brennan, etnik ve mezhep gerginliklerinin sürmesinin de iki ülkeye büyük zarar verdiğini, Suriye ve Irak’taki Kürt bölgeleri gibi birçok kanton özerk bölgenin ortaya çıkabileceğini beyan etti.

        Hatırlanacağı üzere Irak’ın toprak bütünlüğü Irak’ta meydana gelen ‘’Kesnizani’’ isimli Cia ve Mossad bağlantılı bir cemaate mensup askerler tarafından gerçekleştirilen darbeden sonra Amerikan’nın Irak’ı işgal etmesi ve Saddam‘ın asılmasıyla bozulmuştu. Bilindiği üzere Türkiyede’de Abd tarafından aynı senaryo ‘’Fetö” kullanılarak uygulanmış, milletin azim ve kararlılığıyla başarısız olunmuştu.

Cia Başkanının amacı nedir?

        John Brennan‘ın açıklamaları düşünce kuruluşları tarafından İsrail’in güvenliğini sağlamak amacıyla; ilk adımı Saddamın asılmasıyla Abd tarafından başlatılan Kürdistan kurma projesine, yeşil ışık yakıldığının göstergesi olarak yorumlandı.

        Hatırlanacağı üzere ”Kesnizani” tarikatının darbe konusunda Fetö‘nün aksine Irak‘ta başarılı olmuştu. Kaldıki Saddam öncesi döneme göre daha da güçlendiği düşünüldüğünde bu ihtimal daha da kuvvetleniyor…

Hakkında Adalet ve Hukuk

Göz at

2018 HSK Adli ve idari Yargı Kararname ilke Kararları

2018 HSK Adli ve idari Yargı Kararname ilke Kararları        2018 HSK Adli …

Bir Cevap Yazın