Ana Sayfa » Haberler » Genç Avukatlar İnsiyatifinden Metin Feyzioğluna istifa çağrısı
Genç Avukatlar İnsiyatifinden Metin Feyzioğluna istifa çağrısı
Genç Avukatlar İnsiyatifinden Metin Feyzioğluna istifa çağrısı

Genç Avukatlar İnsiyatifinden Metin Feyzioğluna istifa çağrısı

Genç Avukatlar İnsiyatifinden Metin Feyzioğluna istifa çağrısı

Denizli Barosu Genç Avukatlar İnsiyatifinden Metin Feyzioğluna istifa çağrısı geldi. Yapılan açıklamada:

”Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu, 30 Ocak 2019 tarihinde Rize ili ziyareti sırasında kamuoyuna çeşitli açıklamalarda bulunmuştur. Bunun üzerine bazı baro yönetim kurulları ve delegasyonları, bu açıklamalar hakkında görüşlerini bildirmiş, son olarak 8 Şubat 2019 tarihinde de Denizli Barosu Başkanı ve Delegasyonu konu hakkındaki görüşünü web sayfası üzerinden kamuoyuyla paylaşmıştır.

Öncelikle, Sn. Feyzioğlu’nun Rize ziyaretindeki açıklamalarının yetkisini aştığını belirtmek ihtiyacı hissetmekteyiz. Sn. Feyzioğlu’nun Rize’de belirttiği üzere, TBB Başkanının makamına sarılarak siyasi parti faaliyeti içinde bulunması gerektiğine bizler de katılmaktayız. Ancak Sn. Feyzioğlu, söyleminin aksine kamuoyunca da malum olduğu üzere kendi siyasi kariyer planlaması doğrultusunda defaatle hamlelerde bulunmakta, bu durum meslektaşları olan bizlerce de kaygıyla karşılanmaktadır. TBB Başkanı Sn. Feyzioğlu’na sorumluluğunun; fındık üreticileri sorunlarından ziyade, özellikle maddi sebepler sonucu intihara kadar sürüklenen genç meslektaşlarımızın sorunlarına çözüm bulmak olduğunu önemle hatırlatırız.

Hukukun adını dahi anılmaya korkulduğu ve kutuplaşmanın toplumun her nezdinde hissedildiği, TBB Başkanı’nın dahi kendisini eleştiren meslektaşlarını ayrıştırdığı ve yaftaladığı böyle bir dönemde, ülkenin mevcut hukuku yapısına dair tek bir söz söylemeyen Sn. Feyzioğlu başkanlık makamındaki miadını doldurmuştur.

İl il gezerek anayasa referandumu öncesinde seçim güvenliğine dair kaygılarını belirten Sn. Feyzioğlu’nun kaygıları sona ermiş midir? Mevcut başkanlık rejiminin zararlarından söz eden Sn. Feyzioğlu, rejim endişelerinden kurtulup sorunun kaynağını sadece ‘milli birliği’ sağlayamamakta aramaya başlamıştır. Duruşma salonlarından atılan ve adliyede yerlerde sürüklenen avukatlık mesleğini görmezden gelen Sn. Feyzioğlu’nun TBB Başkanı sıfatıyla birlik ve beraberlik ortamından bahsetmesi abestir. Öncelikle meslektaşlarının talep ve eleştirilerine kulak vermesi gereken, ancak siyasi rant devşirme kaygısını bir kenara bırakmayan Sn. Feyzioğlu’nun TBB Başkanlığı makamından ivedilikle ayrılarak siyasi kariyerine devam etmesi kanaatinde olduğumuzu da buradan kamuoyuyla paylaşmaktayız.

Denizli Barosu Başkanı ve Delegasyonu’na açık çağrımızdır.! Eleştirel düşünmek ve sorgulamak avukatlık mesleğinin temelidir. Eleştirel metinlerde “bir kesimin dayatmaları ile gündeme gelen istifa talepleri” şeklinde karalanmasını da hiçbir şekilde kabul etmeyeceğimizi buradan bildirmekteyiz.

Biz meselelere “kol kırılır, yen içinde kalır” mantığıyla yaklaşmanın, sorumluluk almaktan kaçınmak olduğunun farkındayız. Eleştirinin “herkese yönelik olabileceğini” ancak mesleklerin “aile içinde çözülmesi” gerektiğinin bizlere dikte eden ve arka planda Sn. Feyzioğlu’nun siyasi kariyer savunuculuğunun üstlenildiği bir metni kabul etmediğimizi, buradan meslektaşlarımıza ve kamuoyuna duyuruyoruz.

SESSİZ KALMAYACAĞIZ!”

                                                               DENİZLİ   BAROSU    

                                                   GENÇ AVUKATLAR İNSİYATİFİ

Hakkında Muhammed Sefa

İlk, Orta ve Lise Öğrenimimi Diyarbakır'da tamamladıktan sonra girdiğim Hukuk Fakültesi sınavını kazanarak Hukuk eğitimine başladım. Şuan halen hukuk fakültesi son sınıfta okumaktayım. Bekarım. Akademisyen olmak istiyorum. Boş zamanlarımda site işleriyle uğraşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.