Nazlı ılıcak, Ahmet ve Mehmet Altan'a müebbet hapis cezası verildi
Nazlı ılıcak, Ahmet ve Mehmet Altan'a müebbet hapis cezası verildi

Nazlı ılıcak, Ahmet ve Mehmet Altan’a müebbet

Nazlı ılıcak, Ahmet ve Mehmet Altan kardeşlere müebbet

       Nazlı ılıcak, Ahmet ve Mehmet Altan’a yargılandıkları davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

       Fetullahçı Terör Örgütü Fetö’nün 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirmiş olduğu ve yüzlerce şehit, gazi verdiğimiz cani darbe girişimini önceden bildikleri iddiasıyla Fetö’nün  medya yapılanmasına yönelik olarak yapılan yargılamada gazeteciler Mehmet Altan, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın da aralarında bulunduğu 6 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

       Silivri’de yapılan duruşmada, İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi sanıkların ve müdafilerinin son sözlerini dinleyerek davaya ilişkin kararını açıkladı.

Sanıkları Hakkında Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası Kararı Verildi.

       İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi, yaptığı yargılamada sanıklar Mehmet Altan, Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı, Şükrü Tuğrul Özşengül, ve Yakup Şimşek’in dosyadaki somut bilgi, belge ve tanık anlatımlarını değerlendirerek iddianamede üzerlerine atılı “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçunu işledikleri gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmalarına karar verdi.

Kişisel Yorum: Su akar adalet yerini bulur. Bugün Afrin’de yaşanan olayları görünce Fetö’nün Mit Tırlarına yönelik olarak gerçekleştirdiği ve Uluslararası kamuoyunda Türkiyeyi zor durumda bırakmayı amaçladığı operasyonun aslında Türkiye’nin bölgedeki gücünü azaltmak olduğu daha iyi anlaşılıyor. Bir amerikan projesi olan bu terör örgütü o zamanda başarılı olamadı, şimdide başarılı olamayacak. Tabi bunun için kuklayla değil, kuklayı oynatanla mücadele etmek lazım ki şuanda Afrin’de yaptığımızda tam olarak bu. Allah Devletimize milletimize zeval vermesin, her daim muzaffer kılsın.

Nazlı ılıcak ’a 28 Şubat davasıyla ilgli tazminat davası 18.01.2014

Hakkında Hakim Mustafa POLAT

Hakim Mustafa Polat, Kastamonu İdare Mahkemesi Üyesi. www.mustafapolat.com.tr www.hukuk.net

Göz at

2018 HSK Adli ve idari Yargı Kararname ilke Kararları

2018 HSK Adli ve idari Yargı Kararname ilke Kararları        2018 HSK Adli …

Bir Cevap Yazın