Suriyede savaş
Suriyede savaş

Suriyede savaş

Suriyede savaş

        Suriyede savaş;

    Akdeniz’de bulunan 2 ABD gemisinden Suriye’nin Şayrat hava üssüne 59 Tomahawk füzesi fırlatıldı. Operasyonda birçok Suriye askeri öldü.

      Suriye’nin İdlip kentinde masum sivillerin kimyasal silahla öldürülmesinin ardından, operasyon öncesi Abd’nin müttefik ülkelere bilgi vermesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan destek almasının ardından ilk müdahale geldi. Bombalanan Şaryat hava üstünde Rus yapımı kimyasal silahlara rastlandı.

Suriyede savaş; Operasyonun ilk saatlerinde Türkiye, İngiltere, Fransa, İsrail, Polonya, Suudi Arabistan, Katar ve Avustralya’dan destek gelirken daha sonra AB’de operasyona destek verdiğini açıkladı. Rusya, İran, Çin ise operasyona karşı çıktı.

        Daha önce tamamlanmış olan Fırat Kalkanı Operasyonu sayesinde Türkiye’nin Suriye’de meydana gelebilecek bir savaştan en az zararla çıkması bekleniyor. Meydana gelen gelişmeler Türkiye’nin Fırat Kalkanı Operasyonunda ne kadar doğru bir adım attığını göstermiş oldu. Yeni bir kalkanında önü açılmış oldu. Böylece Türkiye’nin güneyinde YPG hatlarını kesecek yeni bir kalkan hazırlıklarına da başlandı.

Konu ile ilgili olarak aşağıdaki makaleye de göz atabilirsiniz.

Türkiye Suriyeye Girdi

Hakkında Mustafa POLAT

Öz geçmiş; Erzurum'da doğdum. İlkokulu Erzurum Şeker İlkokulu'nda, Ortaokulu Erzurum Sabancı Ortaokulu'nda, Liseyi ise Erzurum Merkez İmam Hatip Lisesi'nde Üniversite'yi ise uygulanan katsayı zulmü nedeniyle Kıbrıs'ın Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde tamamladım. Üniversite eğitiminden sonra Erzurum Barosu'na kayıtlı olarak avukatlık yaptım. Kastamonu Üniversitesi Siyaset ve Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans eğitimimi ''Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması'' teziyle başarıyla bitirmiş bulunmaktayım. Ayrıca Ceza hukuku alanında yazılmış 100'e yakın makalem bulunmaktadır. Evliyim. Biyografi: www.mustafapolat.com.tr

Göz at

Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası Alan Mehmet Altan Tahliye Edildi.

Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası Alan Mehmet Altan Tahliye Edildi.

Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası Alan Mehmet Altan Tahliye Edildi.        Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.