Zor Alımdan Kötü Haber
Zor Alımdan Kötü Haber

Zor Alımdan Kötü Haber

Zor Alımdan Kötü Haber Geldi

        Zor alımdan kötü haber geldi. Geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanlığı Adalet Bakanlığı hukuk mesleği mensubu personele bir yazı gönderdi. Bu yazıda Hakim, Savcı, İnfaz Koruma Memuru ve İcra Müdür Yardımcılarına gönderdiği yazıda, envanterde silah bulunmadığından zor alım başvurusu yapılmamasını istedi. Ayrıca olağanüstü hal süresince silah tahsisi yapılmayacağı da yer alan bilgiler arasındaydı. Bununla birlikte ücreti mukabilinde tabanca alımına da herhangi bir engel yok.

Yerli silah tercih eden daha karlı çıkıyor.

        Bilindiği üzere yerli silahlarda kamu görevlilerine zaten indirim yapılmakta. İndirim yapılmasaydı bile, fiyat, kalite, teknik servis, yedek parça buluma kolaylığı gibi nedenlerle yerli silah tercih etmek gayet makul bir çözüm. Kaldı ki yabancı menşeli bazı silahlara yabancı ülkeler tarafından zaman zaman ambargo uygulanmakta. Teknik servis ve yedek parça bulmak neredeyse imkansız hale gelebilmektedir. Hele Avrupa ile olan ilişkiler düşünüldüğünde daha şimdiden yabancı menşeli silahlara ambargo uygulanmaya başlandı. Ambargo uygulanan silahların başında Avusturya ve Alman yapımı silahlar başı çekiyor. Bu ülkelerin ürettiği ve Türkiye’ye ihraç edilen silah sahiplerini zor günler bekliyor. Özellikle Avusturya Parlamentosunun aldığı karar sonrasında daha ağır yaptırımlar uygulanabileceği belirtiliyor. Yerli silah sanayinin çok gelişmiş silahlar ürettiği düşünüldüğünde bu ambargonun çokta bir önemi olmadığı söylenebilir.

Zor alıma gerek kalmadı çünkü silah kampanyası yapıldı.

       Zaten Hakimlere ve Savcılara silah kampanyası yapıldığı düşünüldüğünde zor alımdan kötü haber gelmesinin de bir önemi kalmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.